Delegacja mniejszości ormiańskiej w Pałacu Prezydenckim
Warszawa, 14 maja 2026 r. – Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie delegacji mniejszości ormiańskiej w Polsce z ministrem Wojciechem Kolarskim, reprezentującym Prezydenta RP. Rozmowy dotyczyły działalności społeczności ormiańskiej w Polsce, jej obecnej sytuacji i wyzwań, a także wkładu Ormian w historię i kulturę Polski.
W spotkaniu uczestniczyli Hraczja Bojadżjan z Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych, dr hab. Andrzej A. Zięba z Fundacji na rzecz Wspierania Studiów Armenistycznych im. Mesropa Masztoca, Krystyna Jeremian z Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego, Gagik Parsamian, prezes Związku Ormiańskiego w Gdańsku, dr Andrzej Gliński z Instytutu Piramowicza, Paweł Krzeczunowicz, wiceprezes Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich, oraz Wahram Mchitarian, wiceprezes Fundacji Mlecznego Brata.
-red.